:: 17 Mayıs 2021 Pazartesi

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

YARENLİK ALANI TRAFİĞE AÇILSIN MI AÇILMASIN MI?

YARENLİK ALANI TRAFİĞE AÇILSIN MI AÇILMASIN MI?
16 Nisan 2021
Cuma 15:12

Tarsus Ekspres  Gazetesi sokağın nabzını tutmaya devam ediyor. Ekibimiz esnaf ve vatandaşa, “Caddenin yeniden trafiğe açılmalı mı yoksa kapalı kalmalı mı?” diye sordu.Yarenlik Alanı yeniden araç trafiğine açılsın mı açılmasın mı diye sorduğumuz vatandaşlar ve esnaflardan aldığımız yanıtlar şöyle:

 

METİN GÖZE (Kuşçu Metin) Yarenlik Alanı yeniden araç trafiğine açılmalıdır.  Burası kentin atardamarı gibi, kapalı kalması zaten hata. Açılırsa biz esnaflar içinde sürücüler içinde, yayalar içinde iyi olur.

 

MEHMET CAN ÖZŞENOĞLLU :Tarsus’un ortasından geçen Atatürk caddesinin Yarenlik Alanı bölümü tekrar açılmalı.  Tek şeritten trafik akışı verilmeli. Ayrıca Eski Hal caddesi, St. Paul Kuyusu ve Yeni Kent Lokantasının önündeki  yollar araç trafiğine kapatılmalıdır.”

 

HAMİT BİLDİK (Muhallebici) Tarsus’a nefes aldıracak yeni yollar açılmalıdır. Yarenlik Alanının açılıp açılmamasından çok yeni yolların açılması daha önemlidir. Yarenlik Alanı açılsa da olur, böyle kalsa da olur”

 

RAMAZAN EKER: (Yunusoğlu köyü Emekli)“Bu kentin ortasından kenti ikiye bölen bir alan olamaz. Yarenlik Alanı tekrar açılırsa,   sıkışık trafik rahatlar”

 

HASAN YILMAZ (Milli Piyangocu) “Bizim için bu kentin en önemli caddesi, Atatürk caddesidir. Ama Atatürk caddesinin Halk Eğitim Merkezi önünden PTT’ye kadar kapalı  kalması trafiğin sıkışmasına neden oluyor. Bu  alan açılmalı, trafik akışı Park önünden itibaren İş bankasına kadar tek şeritten verilmeli, trafik akışı rahatlamalıdır.

 

 MURAT ÇİÇEK: (Esnaf) “Yarenlik alanı işlevini tamamladı. Burada boş insanlar gelip oturup zaman öldürüyor. bu yetmezmiş gibi bisiklet ve mobiletliler geçiyor, yasak dinlemiyor. Öyleyse buranın kapalı kalmasının anlamı yok”!

 

 DİLBER AYYILDIZ: (Kuaför) Yarenlik Alanına o bölgedeki insanlar araçlarıyla giremiyor. Orada birçok konut var. İşyeri var. Trafiğe burası açılırsa trafik de sürücüler de rahat nefes alacaktır. Bence Yarenlik Alanı açılmalıdır”

 

 SÜLEYMAN GÜNDOĞDU: (Esnaf) “Bence Yarenlik Alanı şimdiki haliyle kalmalı. Kent içinde insanların yaya gezebileceği başka alan veya yol yok. Üstelik burada birçok büyük ağaç var,  bunların kesilmesi de iyi olmaz”

 

YUSUF YILDIRIM (OPEL PLAK) Yarenlik Alanının açık olması kente nefes aldırır. Böyle bir karar uygulanırsa iyi olur diye düşünüyorum”

 

KÜRŞAT BAL:  (Büfe sahibi) Biz esnaflar için Yarenlik Alanının yeniden araç geçişine açılması iyi olur. Açılırsa seviniriz, en azından işlerimiz açılır.

 

MEHMET İKİLİK (Boyacı) Yarenlik Alanı kapalı olduğu için birçok yere sürücüler daha uzun yollardan dolaşarak gitmek zorunda kalıyor. bu da hem zaman kaybına neden oluyor, hem de birçok yerde trafik ışıklarına takılıp kalınca akaryakıt tüketimi artıyor. Tasarruf için Yarenlik Alanı açılmalı”

 

HALİL YILDIRIM (Bereket Fide) Kent merkezindeki araç trafiği yükü yoğun. Tarsus’ta zaten yollar yetersiz. Bu alanın açılması iyi olur”

 

NEVZAT TOPACIK (Terziler Odası başkanı) Eskiden bu cadde tamamen açıktı. Yine açılsın. Ancak tek şerit olmalı ve hiçbir araç bu caddede park etmemeli. Böyle yararlı olur”

 

ŞABAN KIRAT (ESNAF)  Tarsus’ta araçlar için yollar kafi gelmiyor. Kentin en önemli caddesi olan Atatürk caddesinde kapalı olan  bölüm, yani Yarenlik alanının açılması ile araç sahipleri rahat nefes alır”

 

DANYAL ERUNCU (Vatandaş) Bence bu alan yıllardır boşuna kapalı kaldı. Tarsus’ta araç sayısı 100 bini geçti. bu nedenle bu yol acilen açılmalıdır”

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
BAŞKAN BOZDOĞAN BEYAZ ALTINI TOPRAKLA BULUŞTURDU
VİDEO

28 Nisan 2021 Çarşamba 09:01

BAŞKAN BOZDOĞAN BEYAZ ALTINI TOPRAKLA BULUŞTURDU

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan da, yerli tohum seferberliğine ve beyaz altın olarak bilinen Tarsus pamuğuna dikkat çekmek için traktör kullandı, toprağı sürdü
09:01
Başkan Koçak'ın 23 nisan mesajı
VİDEO

23 Nisan 2021 Cuma 12:05

Başkan Koçak'ın 23 nisan mesajı

12:05
TARSUS BELEDİYESİ KIRSAL KALKINMA ATAĞINA HIZ VERDİ
VİDEO

07 Nisan 2021 Çarşamba 12:23

TARSUS BELEDİYESİ KIRSAL KALKINMA ATAĞINA HIZ VERDİ

Tarsus Belediyesi küçük üreticileri desteklemek ve kırsal kalkınmayı sağlamak amacıyla başlattığı kırsal kalkınma atağına yaptığı yeni çalışmalarla hız verdi
12:23
TARSUS BELEDİYESİ HİZMET MARATONUNU 3 GÜNDE 51 AÇILIŞLA TAÇLANDIRDI
VİDEO

02 Nisan 2021 Cuma 09:28

TARSUS BELEDİYESİ HİZMET MARATONUNU 3 GÜNDE 51 AÇILIŞLA TAÇLANDIRDI

Tarsus Belediyesi toplumun acil ihtiyaçlarına çözüm olabilmek ve daha yaşanabilir bir Tarsus yaratmak için başlattığı hizmet maratonunu 3 günde 51 açılış yaparak taçlandırdı
09:28
TARSUS BELEDİYESİ'NDEN KÜÇÜK ÜRETİCİYE BÜYÜK DESTEK
VİDEO

31 Mart 2021 Çarşamba 10:00

TARSUS BELEDİYESİ'NDEN KÜÇÜK ÜRETİCİYE BÜYÜK DESTEK

Tarsus Belediyesi küçük üreticilere destek olmak, sağlıklı ve güvenilir gıda ürünlerini dar gelirli vatandaşların alım gücüne uygun fiyatlarla sunmak amacıyla Halk Market projesini hayata geçirdi.
10:00